Lifestyle
05. 09. 2013
Tomić ne može bez Simpa
Beograd - Posle pola veka rada i nove vlasničke šeme u kojoj država ima 70 odsto kapitala najvećeg proizvođača nameštaja u Srbiji, direktor Simpa Dragan Tomić smatra da on i njegov tim mogu fabriku da povedu uzlaznom linijom i poručuje da iz Simpa može otići samo prinudom.
Država sa mnom neće imati problema ako se ispune pretnje nekih momaka iz Ministrstva finansija o promeni menadžmenta Simpa, ali nadam se i mislim da će konačna procena i odluka biti racionalna, izjavio je Tomić u intervjuu za Novi magazin.
Na pitanje hoće li se povući pošto država preuzme 70 odsto kompanije, on je odgovorio pitanjem: Zašto je država mene pre tri godine zvala da spasim Kopaonik u Kuršumliji? Zato što nisam uspešan?
Posle raskida privatizacije fabrika nekoliko godina nije proizvodila i bilo bi nam lakše da smo pravili novu, a sada radi u našem sistemu, vratili smo 650 radnika. Teze da treba promeniti menadžment nisu dobre, zaključuje Tomić.
On je istakao da je nekad u Simpui radilo 13.000 ljudi, a sada ih je 1.300, tako da će država morati da razmisli o menadžerima koji će svesti fabriku na 1.000 zaposlenih.
Ja bez Simpa ne mogu, 50 godina tu radim. Prinudno ću otići, dobrovoljno ne, poručio je on.
Prema njegovim rečima, definitno je sa državom postignut dogovor da se obaveze namire akcijama, čime je izbegnut stečaj koji bi značio zatvaranje kompanije.
Mislimo da Simpo ima šansu i čistu viziju, ali nema mogućnosti da obezbedi sve elemente za tako uspešno poslovanje, ocenio je Tomić.
Upitan kakvu korist od Simpa ima država posle 2000. godine, Tomić kaže da je Simpo imao oko 7.000 radnika i da je nastojao da se ne pribegne optuštanjima, iako bi sa 1.000 zaposlenih Simpo isplivao iz problema.
Država je imala korist tako što smo zadržali radnike u totalno siromašnim krajevima. Morate znati da je Simpo sve izgradio do 1988, toliko o tome da su mi socijalisti pomogli, zaključuje Tomić i poručuje da se ne plaši istrage.
Nema komentara.